Tanie obuwie dziecięce

Każda mama zastanawia się kiedy jest najbardziej odpowiedni czas na kupno pierwszych bucików swojemu maluszkowi. Z pewnością dziecko da nam wyraźny sygnał. W pewnym momencie na spacerze, maluch wyrywa się z wózka, chce stawiać pierwsze kroki, ma bardzo mocny zapał do tego- tak to jest właściwy moment na pierwsze buciki! Oczywiście możemy wcześniej sprezentować malcowi fajne buciki, jednak zanim zacznie stawiać pierwsze kroki, będą one służyły tylko do ozdoby. Nie mniej jednak buciki dla niemowląt są niebywale piękne, modne, i zawsze na topie.

Kiedy już planujemy kupić obuwie dziecku stawiającemu pierwsze kroki, musimy zadbać aby były to buty naprawdę dobre, całkowicie skórzane, z zakrytą piętką, oraz to co najważniejsze, zawsze w sklepie musimy zgiąć bucik na pół, zgięcie powinno być zawsze bliżej paluszków, tak jak fizjologicznie zgina się stopa podczas chodzenia. Jeśli but będzie z tworzywa sztucznego, w dodatku będzie zginać się w równej połowie, dziecko będzie chodziło sztywno, nie nauczy się swobodnego chodzenia, a co gorsze może zdeformować małą niewykształconą stópkę.

Podeszwa butów dziecięcych powinna być elastyczna, przody powinny być szerokie aby nie krępowały paluszków. Należy pamiętać, że but dziecięcy zawsze powinien być o półtora centymetra większy. Najlepiej to zbadać wkładając swój palec dłoni za piętkę, jeśli wsuniemy palec swobodnie a nawet dwa, możemy być pewni, że but nie zniekształci małej stópki naszego dziecka i będzie miała miejsce na swobodny rozwój. Jedną z najważniejszych zasad jest to, że pierwsze buty dziecka nie mogą być używane! Nie mogą być po starszym bracie czy siostrze, każdego dziecko bowiem ma inny układ stopy, inny kształt, buty używane są już wyprofilowane zatem nie nadają się na inną stopę.

Każdy rodzic zapewne wie, że na butach dla dziecka nie można oszczędzać, bowiem mają one niezwykle ważny wpływ na rozwój stóp na całe życie. Buty dziecka powinny być wyściełane naturalnym materiałem, musi być to obuwie oddychające. Latem warto aby nasz maluszek miał sandałki, jednak koniecznie z usztywnioną piętką, jest to niezbędne w momencie kiedy maluszek nie chodzi jeszcze pewnie. Będzie się czuł stabilniej, oraz zmniejszy się ryzyko uszkodzeń stawów. Kozaczki dla dziecka na zimę zawsze muszą być ocieplane, koniecznie nie przemakające. Warto zawsze zadbać aby nasze dziecko chodziło w markowym obuwiu, wówczas mamy całkowitą pewność, że zdrowo rozwijają się stópki.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.